Середа, 19.12.2018, 07:46

«  Грудень 2018  »

Історія закладу

Малюк приходить до дитячого садка...

Відразу перед нами, дорослими, виникає питання: що зробити, щоб наш дитячий садок став для нього улюбленим, наповненим чудесами та перетворюваннями, як зробити його життя в садочку цікавим?
Дошкільний навчальний заклад - це маленька країна з маленькими громадянами, тепла і по-домашньому затишна. Зранку наше приміщення наповняється життєрадісними голосами дітей. Одні з них ще привикають до нової домівки, другі почувають себе в ній впевнено, вільно, а треті готуються до вступу до школи.

Колонтаївський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)  Колонтаївської сільської ради, Краснокутського району, Харківської області, розташований по вулиці Берегова 6, був заснований у 1968 році.
Дошкільний заклад розрахований на 45 місць.

Дошкільним навчальним закладом керували Мартинюк Єфросинія Яківна, Ніконенко Ніна Федорівна.

На даний час колектив дошкільного закладу очолює Гришко Ніна Олексіївна. Гришко Ніна Олексіївна працює в Колонтаївському дошкільному навчальному закладі з 1977 року,  на посаді завідувача – з  1995 року.

Виявляє високий рівень професіоналізму, ініціативу,  творчість, досконало володіє ефективними формами, методами організації навчально-виховного процесу,  забезпечує високу результативність, якість своєї праці, відзначається загальною культурою, моральними якостями, що служать прикладом для наслідування.

На посаді завідувача дошкільного закладу проявила себе як  кваліфікований, відповідальний працівник та вимогливий керівник. За час роботи на посаді завідувача досягла значних успіхів.

Добре володіє методикою дошкільного виховання. Працює в тісній взаємодії з сім’єю, надає їй консультативну педагогічну допомогу. Педагогічні працівники беруть активну участь у роботі районних методичних об’єднань, є учасниками виставки-ярмарку педагогічних ідей та технологій.

Бере активну участь в громадському житті села, в колективі користується авторитетом.

У нашому дошкільному закладі приділяється значна увага вихованню у дітей любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу.

Відтоді, як наша держава проголосила свою незалежність і обрала шлях самостійного розвитку, перед вітчизняною системою освіти постало завдання надзвичайної ваги: домогтися того, щоб діти зростали не лише освіченими людьми, але й свідомими, творчими особистостями і патріотами України. І залучати дітей до джерел державотворення своєї Батьківщини потрібно змалечку. Усе починається в дошкільному віці. Саме в дитинстві формуються уявлення про довкілля, накопичуються знання та закладаються основи духовності, моралі. У народному ж досвіді, традиціях і звичаях, що шліфувалися протягом віків, у яскравих образах, афоризмах, приказках закладена мудра народна філософія, визначені поведінкові норми – бути чесним, правдивим, скромним, працьовитим, допомагати слабшому і немічному, поважати старших, турбуватись про батьків, не нищити природу. Тому провідними засобами впливу на дитину повинні бути засоби народної педагогіки: рідна мова, усна народна творчість пісенне та хореографічне мистецтво, народна гра та іграшка, календарно-обрядові свята, народне декоративно-вжиткове мистецтво, звичаї, традиції, символи, родинно-побутова культура. Працюючи у цьому напрямку ми поставили собі за мету ознайомити дітей з народними традиціями і звичаями, залучаючи їх до підготовки і святкуванню національних свят у дошкільному закладі; поглибити і розширити знання дітей про народний побут та творчість. Виховувати повагу до оберегів української родини.