Середа, 21.08.2019, 00:48

Колонтаївський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)

Меню сайту
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звіт керівника за 2016/2017 навчальний рік

ЗВІТ

керівника дошкільного Колонтаївського дошкільного

навчального закладу (дитячий садок ) Колонтаївської сільської ради

Гришко Н.О. за 2016/2017н.р.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

Колонтаївський дошкільний навчальний заклад знаходиться за адресою: 62030, Харківська область, Краснокутський район, с. Колонтаїв, вул. Берегова - 6, телефон (057) 56-97-3-28, E-mail: Kolontayiv-dnz@osvita-krk.gov.ua

Працює з 1970 р., розрахований на 2 групи - 25 місць. Але з 1995 року у закладі функціонує 1 різновікова група, яку відвідують 25 дітей. Режим роботи ДНЗ: п’ятиденний з 7.30. до 18.00. Мова навчання – українська.

Колонтаївський дошкільний навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, Базовим компонентом дошкільної освіти та іншими нормативно – правовими актами, власним Статутом та колективним договором.

Засновником дошкільного навчального закладу є Колонтаївська сільська рада, яка здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально – технічне забезпечення, харчування і медичне обслуговування.

Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснює завідувач, згідно з Статутом.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, навчальний рік розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 01 червня по 31 серпня триває літній оздоровчий період, під час якого освітня робота формується відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Протягом 2016/2017 навчального року ДНЗ працював за освітньою програмою «Дитина» та річним планом роботи.

Дошкільний навчальний заклад має необхідні умови для вирішення загально - освітніх, фізкультурно-оздоровчих заходів, забезпечення обовязковості дошкільної освіти. Група оснащена іграшками згідно типового переліку, постійно оновлюється розвивальне-ігрове середовище.

У порівнянні з минулими роками кількість дітей по мережі не змінювалася.

АНАЛІЗ ПЕДАГОГІЧНОГО СКЛАДУ

Колонтаївський ДНЗ укомплектований педагогічними кадрами до складу якого входять 3 педпрацівникі: 1 завідувач, 2 вихователя. З вищою освітою – 1 педагог, з середньо-спеціальною освітою – 2 педагога.

З боку керівника в дошкільному закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки. На протязі навчального року організовувалась допомога молодому спеціалісту Олексюк А.А. з питань освітньо-виховної роботи з дітьми, в зв’язку з чим удосконалились теоретичні знання та практичні вміння педагога.

У 2016/2017 н. р. педагоги закладу регулярно відвідували районні методичні об’єднання, школу передового педагогічного досвіду. Вихователі будують свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні. Як керівник закладу, завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки, дослідно-експериментальну, інноваційну роботу педагогів.

УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2016/2017 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрація закладу охопила оперативним контролем стан підготовки до навчального року, виконання вимог режиму в ДНЗ, рівень педагогічної майстерності педагогів, що атестуються. Під час педрад, семінарів використовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлюються, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.

Протягом року, надавала допомогу вихователям у складанні планів роботи з різних розділів програми «Дитина», підвищенні рівня самоосвіти, веденні документації згідно номенклатури.

В ході вивчення організації освітньо – виховного процесу, інноваційної діяльності педагогічного колективу з’ясувалося, що в інноваційній діяльності педагоги за основу беруть виконання Закону України «Про інноваційну діяльність» та Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, затверджене наказом МОН молодьспорт 30.11. 2012 №1352.

Значна увага протягом навчального року приділялася питанню формування у дітей та дорослих стабільної мотивації до здорового способу життя. У квітні відзначили Всесвітній день здоров’я.

За результатами обстеження рухової підготовки дітей, діти мають добру рухову підготовленість, що свідчить про ефективність інноваційних методів та прийомів роботи з фізичного розвитку.

Роботу над соціалізацією дитини дошкільника педагогічний колектив веде, застосовуючи різні форми та методи (заняття, свята, участь у конкурсах, змагання). Цікавими та змістовними виявились заходи: «Фестиваль колядок і щедрівок», «День Святого Миколая», «Фізкультурний квест», Концерти до свята матері, на яких діти збагачували досвід спілкування, мали можливість самореалізуватися.

Предметно – розвивальне середовище в групі відповідає інноваційним вимогам: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку дитини в самостійній і спільній діяльності. Враховано розподіл дитячої активності, гендерний підхід, психофізіологічний комфорт, трансформація простору. Недоліками є недостатня наявність в групі сучасних технічних засобів (мультимедійного пристрою, комп’ютерної техніки) та рівень роботи зі створення бази навчально – методичного забезпечення групи з проблеми формування мовленнєвої компетенції дошкільників.

Щодо удосконалення і модернізації роботи з родинами, колектив педагогів працював над формуванням свідомості батьків щодо підвищення фізичної та розумової працездатності дітей, навчання дітей жити у злагоді з довкіллям та з собою. Разом з батьками педагоги закладу навчались уникати конфліктів, будувати стратегію розв`язання конфліктів, уникати конфліктних ситуацій.

З метою пропаганди інноваційних технологій, прогресивного педагогічного досвіду та психологічної грамотності у дитячо-батьківських взаєминах педагоги дошкільного закладу намагаються урізноманітнювати форми і методи роботи з батьками: інформаційні буклети, майстер-класи, перегляд фрагментів освітньої роботи, залучення до участі в конкурсах, змаганнях. Вихователі провели батьківські збори у вигляді сімейного свята під назвою «День народження групи» з презентацією організації життя дітей в садочку, обміном досвідом сімейного виховання. Педагоги групи продовжують залучати батьків до участі у роботі Батьківського клубу. Такі інноваційні форми роботи з батьками сприяли підвищенню педагогічної компетентності батьків, допомогли позитивно впливати на якість виховання і розвитку дошкільнят, дали можливість педагогам самовдосконалюватися у своїй роботі. Це також сприяло зміцненню авторитету ДНЗ серед родин наших вихованців. Протягом року контролювалась освітньо-виховна робота, проводився системний аналіз комплектування закладу дітьми, своєчасно готувались документи до організованого початку та закінчення навчального року, здійснювалась тарифікація педагогічного персоналу та надавались звіти до відділу освіти.

Адміністрацією щоденно контролювалось використання електроенергії та газа. Стан майна , обладнання, приміщень, території закладу відповідав вимогам санітарних правил. Уся діяльність персоналу регламентувалась наказами по закладу. В дошкільному закладі ведеться прийом громадян. Більша частина питань стосувалася зарахування дитини до дошкільного закладу.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи за 2016/2017 навчальний рік, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі була спрямована на підвищення якості освіти та розвиток успішної особистості через професійну компетентність педагогів, та на створення сприятливих умов для формування мовленнєво-творчих здібностей дошкільників, взаємодію ДНЗ та сім’ї по відродженню національних пріоритетів через проведення «Народного календаря».

Вирішенню завдання педагогічного колективу з проблеми відродження національних пріоритетів сприяла робота над створенням проектів з ознайомлення з календарно-обрядовими святами в ДНЗ: «Масляна походжає, дітей звеселяє»,«По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай», «Свято Покрови Пресвятої Богородиці», «Світле свято Великдень», «На Різдво Христове». Свята і розваги, презентації, що стали логічним завершенням проектної діяльності, в яку були залучені не тільки діти, але й батьки. Продемонстрували інноваційні підходи у патріотичному вихованні дошкільників, згуртували колектив, дозволили вирішити завдання створення позитивного іміджу ДНЗ, сприяли співробітництву педагогічного колективу з батьківським. У перспективі адміністрація закладу планує продовжувати ініціювання педагогів до використання технології проектування в комунікативно-мовленнєвому, патріотичному вихованні дошкільників, у взаємодії з батьками.

Важливим стимулом активізації діяльності педагогів та підвищення рейтингу дошкільного закладу стали колективні перегляди занять на які запрошувались батьки.

РЕЗУЛЬТАТИ ОСВІТНЬО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

Якість реалізації пріоритетних завдань ДНЗ вивчалася під час спостереження за освітньо-виховним процесом, бесід з дітьми, педагогами, під час тематичної перевірки. За підсумками тематичного контролю з проблеми формування працелюбності, як важливої якості ранньої соціалізації дошкільників показали , що у дітей вироблена звичка до праці, відповідальне ставлення до неї.

За результатами обстеження стану готовності дітей до шкільного навчання з 9 випускників 2017 року всі діти підготовлені до школи.

Активно і творчо проводилася гурткова робота з дітьми відповідно до складених планів.

РОБОТА З НАСТУПНОСТІ ІЗ ШКОЛОЮ ТА БАТЬКАМИ

Здійснювався зв'язок з Колонтаївською ЗОШ через зустрічі вихователів з вчителями, взаємне відвідування занять, участь у спільних масових заходах. Зусиллями педагогів школи та дошкільного закладу організовані такі свята як: свято Першого дзвоника, Букварика, Новий рік, театралізовані та лялькові вистави тощо. Така робота сприяє позитивній адаптації старших дошкільників до школи.

Педагогічним колективом закладу була проведена певна робота щодо охоплення дітей 5-го року життя дошкільною освітою.

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст..19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст..32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 № 1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», річного плану роботи ДНЗ, з метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до шести років), в закладі створено робочу групу з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленої за дошкільним закладом , до складу якої входять педагогічні працівники.

Створено персоніфіковані банки даних відомостей про дітей дошкільного віку. На основі списків у закладі створена база даних дітей 5-ти річного віку. З боку керівника дошкільного навчального закладу здійснюється систематичний контроль за організацією даної роботи.

Засідання батьківського комітету закладу, загальні батьківські збори, групові батьківські збори проводились за річним планом, та оперативно за потребою.

СТВОРЕННЯ УМОВ ЩОДО БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, запобігання випадкам дитячого травматизму і загибелі дітей, дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей у дошкільному навчальному закладі, який показав, що колективом закладу проводиться певна робота з цього питання.

У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно було видано накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму. Щоквартально проводився аналіз статистичних даних щодо травмування дітей під час навчально-виховного процесу, звіти своєчасно надавались до районного управління освіти.

Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період, вимог безпеки при проведенні Новорічних свят.

Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при завідувачі, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час навчально-виховного процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування ДНЗ.

З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:

- адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);

- попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму , обсягу знань дітей з безпеки .

Питання які пов’язані з охороною праці, профілактикою травматизму, проблемами цивільної оборони, охорони життєдіяльності дітей, санітарних правил утримання приміщень, збереження майна закладу, та дотримання здорового психологічного клімату в колективі вирішувались планово та оперативно з урахуванням проблемних запитів.

ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

Вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2016/2017 навчальному році встановлено 20,00 грн. Батьки вносять плату за харчування у розмірі 40 відсотків від вартості харчування за день (рішення ХІІ сесії VІІ скликання Колонтаївської сільської ради від 23.12.2016 р.)

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні та протягом 2016/2017 н. року проводиться соціальне опитування сімей. З батьками проведена роз’яснювальна робота щодо права користування пільгами. Для дітей з багатодітних сімей організовано 50% оплата за харчування.

Продукти харчування та продовольчу сировину постачали регулярно, відповідно до заявок на продукти харчування із супровідними документами відповідно до нормативних вимог. Видача готових страв на групу здійснювалася відповідно до графіка видачі їжі. Постійно здійснювався контроль за якістю та терміном використання продуктів, дотримання технології приготування їжі. Організоване чергування на харчоблоці дало змогу простежити відповідність закладки продуктів з записом у відповідний журнал.

Протягом року працювала Рада ДНЗ з харчування, яка згідно плану проводила перевірки стану харчоблоку, якості продуктів, терміни та умови їх зберігання. Кухарем відповідно з вимогами, своєчасно відбираються добові проби, знімаються проби з готових страв. Треба зазначити, що протягом року 100% виконувалися норми хліба, картоплі, цукру, масла вершкового, олії, яйце, але молока, сира твердого, сметани, м’яса та м’ясопродуктів на 60%.

Режим харчування здійснювався відповідно до режиму групи. Вихователі закладу здійснювали профілактичні заходи в тому числі проведення обов’язкових оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дітей, організацією фізичного виховання, загартування, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил.

Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані, незважаючи на закінчення термінів експлуатації. Виконувалися вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Була придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів та спецодягу за рахунок позабюджетних коштів.

З метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування складається двотижневе перспективне меню,розроблена картотека страв, яка затверджена завідувачем заклада.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Лікувально - профілактичну роботу в дошкільному закладі ведуть сімейна сестра, сімейний лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Колонтаїв, які постійно контролюють, проводять фізкультурно - оздоровчу роботу з дітьми, разом з вихователями та батьками. Виконують заходи профілактичного характеру: щеплення, антропометрію, визначення гостроти зору, перевірку постави, огляд на педикульоз. Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема: часто мити руки з милом; прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні; широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини. Для зниження захворюваності колективом ведеться робота, зокрема це:

1.​Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань.

2.​Систематичне щеплення дітей.

3.​Дотримання вимог санітарії.

4.​Здійснення загартування вихованців.

5.​Організація фізичного виховання.

6.​Чітке дотримання режиму дня.

ДНЗ забезпечений медикаментами у повному обсязі за рахунок благодійних внесків батьків.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЩОДО УКРІПЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

Протягом 2016/2017 навчального року активно працював батьківський комітет. Члени батьківського комітету систематично були присутні на педагогічних радах, організовували роботу з громадськістю щодо залучення позабюджетних коштів та раціонального їх використання, вели активну діяльність щодо залучення батьків до благоустрою території дошкільного закладу, проведенню ремонтних робіт. Завдяки благодійній допомозі батьків було виконано:

-​ поточний ремонт приміщень;

-​чистка каналізації;

- ремонт туалетної кімнати ДНЗ;

- ремонт прогулянкового павільйону ;

- фарбування майданчика.

Було придбано:

- іграшки, книжки дитячі;

- костюм Діда Мороза;

- кран – змішувач;

- штори(групова кімната).

Під час місячника по благоустрою території закладу висаджені кущі смородини, квіти. Оновлені клумби.

Була проведена підписка періодичних видань, закуплена методична література. Здійснюється оплата за послуги Інтернету, дератизації, заправка картриджу, настройка піаніно.

ПІДСУМКИ

Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компоненту.

Але є труднощі, які необхідно вирішувати це: капітальний ремонт даху та стелі, поступова заміна дитячих ліжечок, укладка бруківки на доріжках.

 

Шановні батьки!!! Шановні колеги!!!

Я особисто та діти ДНЗ щиро вдячні Вам за те, що Ви - люди не байдужі, що Вас цікавить кожна прожита дитиною хвилина в нашому дошкільному закладі. Завдяки Вашій турботі діти зростають здоровими та щасливими.

 

Нехай множаться Ваші гаразди вдома ,

Нехай збуваються Ваші заповітні мрії

доброго Вам здоровя, невичерпної

енергії, злагоди і достатку в рідній оселі.

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz